health
Thursday, 24 December 2020
901 Views
අපේ උපතේදීම අපි සැවොම කිසියම් රුධිර වර්ගයකට හිමිකම් කියනවා. ඔබ කවුරුත් අසා ඇති...
Monday, 21 December 2020
885 Views
කොවිඩ් 19 හමුවේ දේශීය ඖෂධ භාවිත කිරීම සහ වෛරසයෙන් ආරක්ෂාවීම පිළිබඳව බොහෝ දෙනා...
Friday, 04 December 2020
2,270 Views
අධික සීනි නැති, අධික ලූණු නැති, අධික තෙල් නැති නැවුම් එළවළු හා පලතුරු ඔබට ලබා ගන්න...
Tuesday, 17 November 2020
6,623 Views
බොහෝ දෙනා කස කසා ඇට යොදාගනු ලබන්නේ ආහාර වර්ග හා බීම වර්ගවල අලංකාරය සඳහාය. විශේෂයෙන්...
Wednesday, 04 November 2020
4,267 Views
"හෑන්ඩ් සැනිටයිසර්, නැතිනම්, දෑත් පිරිසිදුකාරක පිළිබඳ මෑත කාලයේ ලොව පුරා වැඩි...
Thursday, 15 October 2020
2,576 Views
ඔබ කැළඹිල්ලෙන් ද? විඩාවෙන් ද? ආතතියෙන් ද? නැතිනම් කඩා වැටීමක ද?අතීතයේ කිසිදාක...
Monday, 07 September 2020
3,680 Views
අප ආහාර ගන්නේ නීරෝගීව ජීවත්වීම සඳහාය. එම නීරෝගී බව තුළින් දිගු කාලයක් දිවි ගෙවීමටද...
Monday, 10 August 2020
4,948 Views
තෙල් සහ මේදය අපේ ශරීරයට අත්‍යවශ්‍ය ආහාර කොටසකි. නමුත් අද අසන්නට ලැබෙන බෝ නොවන...
Thursday, 30 July 2020
4,326 Views
ඔබ සුන්දරත්වය රැකගැනීමට කෙතරම් සත්කාර සිදුකළද නිසි අයුරින් සම මත ඇති මැරුණු...
Thursday, 23 July 2020
3,634 Views
සුන්දර පැහැපත් සමක් ලබාගැනීම සඳහා ස්වාභාවික මල් සත්කාර ඉතාම සුදුසුයි. ඒ නිසාම...
Tuesday, 21 July 2020
5,113 Views
අප කවුරුත් උත්සාහා ගන්නේ නීරෝගීව දිවි ගෙවීමටය. එසේ උත්සාහා කිරීමේදී අප අවධානය...
Tuesday, 21 July 2020
3,048 Views
ආඝාතය “Stroke” යනු මොළය තුළට නිසි රුධිර සංසරණයක් නොලැබීමෙන් මොළය තුළ ඇතිවන ක්‍ෂණික...
Wednesday, 08 July 2020
3,937 Views
උළුහාල් සත්කාරයඅවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය-   උළුහාල් ස්වල්පයක්-  රෝස වතුර ස්වල්පයක්උළුහාල්...
Friday, 03 July 2020
3,149 Views
සුන්දර පැහැපත් සමක් මෙන්ම නිරෝගීමත් කෙස් කලඹක් හිමි කරගැනීම උදෙසා අප විවිධ...
Friday, 26 June 2020
2,957 Views
ස්වභාවික පානයක් වන තැඹිලි වතුරේ ඔබ නොදන්නා ගුණ ගණනාවක්ම තියෙනවා. මාස 7ක් 8ක් පුරා...
Tuesday, 23 June 2020
1,679 Views
රෝගවලින් ආරක්ෂාවීමට ප්‍රතිශක්තිකරණ පද්ධතිය අපට වැදගත් වෙනවා. එය නිරෝගීව තබාගෙන...
Thursday, 18 June 2020
2,288 Views
ප්‍රෝටීන් අපේ ශරීරයේ වර්ධනයට සහ මනා ක්‍රියාකාරීත්වයට අතිශය වැදගත් ආහාරමය...
Thursday, 18 June 2020
1,781 Views
විටමින් K, A, B1, B2, B6, C සහ E, යකඩ, මැන්ගනීස්, කැල්සි‍යම්, පොස්පරස්, පොටෑසියම්, සිලේනියම්,...
Monday, 15 June 2020
3,308 Views
උළුහාල් සත්කාරයඅවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය-   උළුහාල් ස්වල්පයක්-  රෝස වතුර ස්වල්පයක්උළුහාල්...
Wednesday, 27 May 2020
1,752 Views
රට වටේම මුහුදක් තිබුණත් අපේ රටේ මත්ස්‍ය නැත්නම් මාළු සම්පත ගැන තිබෙන දැනුම...
1   |   2   |   3      »      [42]
Hiru Tv Blog
Thursday, 24 December 2020 - 12:31
Hiru Tv Blog 901 Views
අපේ උපතේදීම අපි සැවොම කිසියම් රුධිර වර්ගයකට...
Hiru Tv Blog
කොවිඩ් 19 හමුවේ දේශීය ඖෂධ භාවිත කිරීම සහ...
Hiru Tv Blog
අධික සීනි නැති, අධික ලූණු නැති, අධික තෙල්...
Hiru Tv Blog
Tuesday, 17 November 2020 - 10:17
Hiru Tv Blog 6,623 Views
බොහෝ දෙනා කස කසා ඇට යොදාගනු ලබන්නේ ආහාර...
Hiru Tv Blog
"හෑන්ඩ් සැනිටයිසර්, නැතිනම්, දෑත් පිරිසිදුකාරක...
Hiru Tv Blog
ප්‍රවිණ රංගන ශිල්පි ජැක්සන් ඇන්තනීගේ දියණිය, වන මාධවී වත්සලා ඇන්තනී ගායනා කරන...
Hiru Tv Blog
" මිනිස්සු බයිලා කියලා හදුන්වන්නේ සික්ස් එයිට් බීට් එකට කියන ගීත. එහෙම බැලුවොත්...
Hiru Tv Blog
Wednesday, 20 January 2021
Hiru Tv Blog 475 Views
නිරන්තරයෙන්ම කැමරාවට අලුත් වෙන ටීනා ෂනෙල් අලුත්ම මංගල විලාසිතා ගණනාවකින් කැමරාව...
Hiru Tv Blog
නියුරෝන මිලියන 100 කට වඩා වැඩි මොළයට සමාන ක්‍රියාකාරිත්වයක් සහිත පරිගණකයක් නිර්මාණය...
Hiru Tv Blog
මේ කොවිඩ්-19 කාලේ වැඩියෙන්ම ඇසෙන්නට ලැබෙන්නේ සමාජ දුරස්ථකරණය ගැනය. නමුත් කිසිම...
Hiru Tv Blog
එක්සත් අරාබි එමිරේට්ස් රාජ්‍යය “ගමූෂා’’ නමින් ඩ්‍රෝනා හෙලිකොප්ටරයක්...
Top